Powołanie pełnomocniczki i pełnomocnika na Wydziale Polonistyki UW

Dziekan Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, powołał dr Agatę Łukszę oraz dr Łukasza Wróbla na stanowisko pełnomocników ds. równości na Wydziale Polonistyki UW. Przypominamy, że pełnomocniczki i pełnomocnicy na wydziałach to osoby pierwszego kontaktu, do których można zgłosić się w sytuacjach wymagających wsparcia czy porady oraz zgłosić przypadki dyskryminacji, mobbingu, molestowania i molestowania seksualnego. Osobom, które zgłaszają się do pełnomocników, zapewniona jest poufność, a oferowana pomoc jest bezpłatna.

Źródło: https://www.uw.edu.pl

Wydział Polonistyki jest siódmym Wydziałem na Uniwersytecie Warszawskim, na którym powołano pełnomocników ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Pełnomocnicy i pełnomocniczki działają także na wydziałach: Biologii, Historii, Filozofii, Fizyki, Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oraz Socjologii. Szczegółowy zakres kompetencji oraz kontakt do wydziałowych pełnomocniczek i pełnomocników znajduje się tutaj.