Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

RODZICIELSTWO NA UCZELNI

  informacja/wsparcie/działania

Rodzicielstwo wiąże się z dużymi wyzwaniami w zakresie godzenia obowiązków opiekuńczych z pracą i studiami. Dlatego też wśród 5 ogólnych celów określonych w Planie Równości Płci dla UW jeden poświęcony jest wspieraniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, w tym życiem rodzinnym. Działania przewidziane w ramach tego celu dotyczą m.in. rozwoju infrastruktury opiekuńczej na UW, zmiany kultury organizacyjnej w celu uwzględnienia potrzeb rodziców pracujących i studiujących na uczelni oraz zwiększenia widzialności obowiązków opiekuńczych.

Zleży nam na tym, aby Uniwersytet był miejscem przyjaznym rodzicom, zapewniający wszystkim członkom społeczności akademickiej wsparcie w łączeniu ról zawodowych z życiem prywatnym. Zachęcamy do dzielenia się z nami pomysłami i rozwiązaniami dotyczącymi obszaru work-life balance (rownouprawnienie@uw.edu.pl).

BYĆ RODZICEM NA UW – ogólnouniwersyteckie badanie potrzeb rodziców na UWBaza wiedzyGdzie znaleźć wsparcie


Działania na UW

 

Dobre praktyki w obszarze work-life balance

  1. Uniwersytet Warszawski 
  2. Uniwersytet Karola (Czechy)
  3. Uniwersytet w Heidelbergu (Niemcy)
  4. Uniwersytet Sorboński (Sorbonne Université, Francja)
  5. Uniwersytet Kopenhaski (Dania)
  6. Uniwersytet w Mediolanie (Włochy)

 

Aktualności

Konkurs IDUB dla rodziców

W dn. 4 marca br. został otwarty konkurs na projekty badawcze przeznaczony dla rodziców powracających do pracy badawczej po przerwach związanych z opieką nad dziećmi. Konkurs skierowany jest do osób ...

Czytaj więcej
wszystkie aktualności