Powołanie pełnomocnika ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji na Wydziale Historii UW

6 maja 2021 r. Dziekan Wydziału Historii powołał pełnomocnika Dziekana ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Jest to osoba pierwszego kontaktu, do której można zgłosić się w sytuacjach wymagających wsparcia czy porady oraz zgłosić przypadki dyskryminacji, mobbingu, molestowania i molestowania seksualnego. Osobom, które zgłaszają się do Pełnomocnika, zapewniona jest poufność, a oferowana pomoc jest bezpłatna. Szczegółowy zakres kompetencji pełnomocnika określony jest tutaj.

Pełnomocniczką Dziekana ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Wydziale Historii UW została doktor Monika Polit.

Źródło: http://historia.uw.edu.pl/

Wydział Historii jest szóstym wydziałem na Uniwersytecie Warszawskim, na którym powołano pełnomocnika ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Pełnomocnicy działają także na wydziałach: Biologii, Filozofii, Fizyki, Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych oraz Socjologii. Kontakt do wydziałowych pełnomocników znajduje się tutaj.