Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Neuroróżnorodność na UW

Trudności z nawiązywaniem nowych relacji, osamotnienie czy poczucie zagubienia w sytuacjach społecznych to tematy, które poruszać będą uczestnicy Klubu dla osób neuroróżnorodnych na UW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 kwietnia. Obowiązują zapisy.

4 kwietnia od godz. 16 do 18 odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu dla osób neuroróżnorodnych organizowane przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW oraz Centrum Pomocy Psychologicznej. Wydarzenia mają być okazją m.in. do wspólnego spędzenia czasu i rozwoju kompetencji społecznych.

Spotkania Klubu przeznaczone są dla osób neuroróżnorodnych ze społeczności studenckiej i doktoranckiej. Będą one przyjmować różne formy: od kreatywno-artystycznej, przez samopomocową po warsztaty kompetencji społecznych.

W trakcie spotkań podejmowane będą takie tematy jak trudności z nawiązywaniem nowych relacji, osamotnienie czy poczucie zagubienia w sytuacjach społecznych. Klub ma być przede wszystkim przestrzenią integracji i miłego spędzenia czasu.

Wydarzenia w ramach Klubu dla osób neuroróżnorodnych będą prowadzone przez wolontariuszy ze społeczności UW pod opieką pracowników Centrum Pomocy Psychologicznej oraz Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu.

Spotkania odbywać się będą w CPP UW przy ul. Pasteura 7 na I piętrze w sali 106 w każdy czwartek od kwietnia do czerwca (oprócz dni wolnych). Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na najbliższe spotkanie prowadzone są przez formularz rejestracyjny.

Badania nad neuroróżnorodnością

Naukowcy z Wydziału Psychologii pod kierunkiem prof. Ewy Pisuli prowadzą projekt „A jak Autyzm 2024” dotyczący postrzegania osób w spektrum autyzmu w Polsce. Obserwują zmiany jakie zaszły w tym zakresie od momentu rozpoczęcia cyklu „A jak Autyzm” w latach 2021-2022. Raport prezentujący wyniki badań ma zostać opublikowany we wrześniu. Zespół prof. Pisuli jest także zaangażowany w badania doświadczeń rodziców z procesu diagnostycznego dzieci w spektrum autyzmu.

Szczegółowe informacje na temat Klubu dla osób neuroróżnorodnych oraz zasady rejestracji na spotkania można znaleźć na stronie Centrum Pomocy Psychologicznej.

W Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW działa Centrum Wsparcia Akademickiego oferujące pomoc studentom ze spektrum autyzmu. Więcej informacji o zadaniach Centrum można znaleźć na stronie BON UW.

Źródło: https://www.uw.edu.pl/neuroroznorodnosc-na-uw/