List Rektora UW do społeczności uczelni

W dniu 29.10.20 Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Alojzy Z. Nowak napisał list do społeczności uczelni o następującej treści:

Szanowni Państwo, Studentki i Studenci, Doktorantki i Doktoranci oraz Pracownicy UW,

funkcjonujemy wciąż w trudnych warunkach. Uniwersytet to nasza najważniejsza Wspólnota, miejsce tolerancyjne, solidarne, bezpieczne i otwarte. Chcę, abyście wszyscy Państwo czuli się na UW u siebie. Miejcie świadomość, że za moimi słowami idą także działania.

Pamiętajcie, że w razie potrzeby otrzymacie wsparcie i pomoc zarówno prawną, jak i psychologiczną. Chcę, żebyście mieli poczucie, że rektor i władze rektorskie są częścią społeczności akademickiej, i że zawsze możecie na nas liczyć. Szanuję Wasze decyzje, działania i słowa. W tych trudnych czasach bądźmy razem ponad wszelkimi podziałami.

Prosząc, abyście dbali o zdrowie Wasze i bliskich oraz przyjaciół, pozdrawiam Was serdecznie.

Prof. Alojzy Z. Nowak

Rektor UW