List KRASP do Ministerstwa Edukacji i Nauki

W dniu 22.06.2021 Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wystosowała list skierowany do Ministerstwa Edukacji i Nauki w obronie  wolności nauki po ataku na Uniwersytet Jagielloński przez Małopolską Kurator, Barbarę Nowak. W liście możemy m.in. przeczytać: „Wnosimy o poskromienie chęci niektórych podległych Panu urzędników, jak Małopolska Kurator Oświaty, do prób wykorzystywania członków naszej społeczności i naszych uczelni do prowadzenia sporów o podłożu ideologicznym lub politycznym.” Całość listu dostępna jest na stronie internetowej KRASP.

Źródło:www.krasp.org.pl