Inkluzywny Plan Równości Płci dla UW na lata 2025 – 2029

Rozpoczęły się prace nad nową edycją Planu Równości Płci. Kolejny Plan będzie odpowiadał na potrzeby społeczności akademickiej, rozumianej jako jako jednostki mające różne potrzeby i doświadczenia. Nowy Plan będzie zatem obejmował działania skierowane do szerokiej kategorii osób i grup, stąd jego nazwa Inkluzywny Plan Równości Płci.

Równość na UW 2024 – badanie naukowe będące podstawą do stworzenia nowego Inkluzywnego Plan Równości Płci

Podczas opracowywania pierwszej edycji Planu Równości Płci, realizowane było badanie Równość na UW (2018-2019).

Obecnie Zespół Równościowy UW oraz Centrum Badań nad Problematyką Kobiet i Płci UW rozpoczęły realizację drugiej edycji badania – Równość na UW 2024.

Badanie obejmuje:

• przeprowadzenie grupowych wywiadów pogłębionych,
  • realizację ogólnouniwersyteckiej ankiety,
  • analizę istniejących dokumentów, procedur oraz baz danych w celu identyfikacji potencjalnych luk.

Wywiady grupowe organizujemy dla:

• osób studiujących (po polsku i po angielsku),
  • doktorantów i doktorantek (po polsku i po angielsku),
  • osób zatrudnionych na stanowiskach naukowych lub/i dydaktycznych (po polsku i po angielsku),
  • osób zatrudnionych w administracji oraz innych stanowiskach nieakademickich (po polsku).

Wyniki badań posłużą do przygotowania nowej edycji Inkluzywnego Planu Równości Płci dla UW na lata 2025-2029.

Plan Równości Płci to strategiczny dokument przygotowany w oparciu o diagnozę doświadczeń i potrzeb społeczności naszej uczelni w kontekście poszanowania wartości takich jak: równość, różnorodność oraz przeciwdziałanie dyskryminacji.
Aktualny Plan Równości Płci dla UW oraz sprawozdania z realizacji znajdują się tutaj: https://rownowazni.uw.edu.pl/rownosc-plci-2/ – zachęcamy do zapoznania się z prowadzonymi działaniami.