Przesunięcie terminu konferencji „Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim”

Z przykrością informujemy, że po konsultacjach ze współorganizatorami, podjęta została decyzja o przesunięciu na późniejszy termin konferencji pt. „Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim”, która miała się odbyć w dniu 16 marca 2020 r.

Decyzja o przesunięciu terminu konferencji wynika z rekomendacji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 4 marca 2020 r. wydanych w związku z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-Cov-2. Rzecznik Praw Obywatelskich, jako współorganizator konferencji, podziela stanowisko Rektora Uniwersytetu Warszawskiego o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności w przypadku organizacji wydarzeń gromadzących znaczną liczbę uczestników i gości zagranicznych.

Niezależnie od tego, pragniemy Państwa zapewnić, że przeciwdziałanie zjawiskom molestowania i molestowania seksualnego na uczelniach wyższych w dalszym ciągu pozostaje kwestią, którą Rzecznik Praw Obywatelskich – jako niezależny organ ds. równego traktowania -traktuje w sposób priorytetowy.

Z tego względu, mając na uwadze duże zainteresowanie tą problematyką – do czasu wyznaczenia nowego terminu konferencji – zamierzamy kontynuować rozpoczęte działania za pośrednictwem platform internetowych.