Zaproszenie na konferencję Decolonizing Museum Cultures and Collections: Mapping Theory and Practice in East-Central Europe

Centrum Badań nad Pamięcią Społeczną (Wydział Socjologii, Uniwersytet Warszawski) serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej  Decolonizing Museum Cultures and Collections: Mapping Theory and Practice in East-Central Europe, która odbędzie się w trybie zdalnym w dniach 21-24 października 2020. Nie ma opłaty konferencyjnej, ale aby uzyskać linki do wirtualnych pokoi konferencyjnych na platformie Zoom, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Językiem obrad jest język angielski.
Program i rejestracja dostępne na stronie internetowej konferencji: decolonizingmuseums.pl
Pozostali organizatorzy i partnerzy konferencji: Muzeum Warszawy, Laboratorium Muzeum, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Curating and Public Scholarship Lab (Concordia University, Montreal), program Wszyscy jesteśmy równoważni (Uniwersytet Warszawski). Honorowy patronat nad konferencją objął Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Konferencja jest organizowana w ramach projektu ECHOES, który otrzymał finansowanie z Programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 na rzecz badań i innowacyjności na podstawie umowy grantowej Nr 770248.