Strategia komunikacji działań równościowych na Uniwersytecie Warszawskim

W celu podjęcia współpracy na temat stworzenia strategii komunikowania o działaniach równościowych prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim, Rzeczniczka akademicka ds. studenckich i pracowniczych oraz Specjalistka ds. równouprawnienia na Uniwersytecie Warszawskim organizują w dniu 12 września spotkanie robocze.

Omawiać będziemy stworzenie usystematyzowanej strategii komunikacyjnej informowania społeczności Uniwersyteckiej oraz otoczenia (kandydaci, absolwenci, media, inne uczelnie, administracja publiczna, sektor prywatny i in.) na temat podejmowanych działań oraz proponowanych form wsparcia w przypadku zaistnienia problemów.

Na Uniwersytecie Warszawskim podejmowanych jest wiele inicjatyw równościowych w szerokim tego słowa znaczeniu – od wielu lat działa Rzeczniczka akademicka ds. studenckich i pracowniczych , Komisja Rektorska ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji, Welcome Point wspierający różnorodność na UW. W ostatnim czasie powołano stanowisko Specjalistki ds. równouprawnienia, a całkiem niedawno również Komisję Antymobbingową oraz Koordynatora ds. przeciwdziałania mobbingowi. Są to rozwiązania bardzo nowatorskie w przypadku polskiego szkolnictwa wyższego.

Wspólne skoordynowanie działań pozwoli na lepsze dzielenie się wiedzą, dobrymi praktykami, oraz informacjami, z korzyścią dla całej społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.

W spotkaniu wezmą udział osoby  reprezentujące Biuro Współpracy z Zagranicą , Biuro Prasowe UW, Biuro Promocji UW, Centrum Wolontariatu UW, Welcome Point, Koordynatorka Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji, Koordynatorka Komisji Antymobbingowej oraz przedstawiciele DELabu UW.