Oświadczenie w sprawie przedstawiania w polskich mediach protestów BLM

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl

Amerykanistki i amerykaniści z Uniwersytetu Warszawskiego wydali oświadczenie w sprawie odbywających się protestów Black Lives Matter (BLM), które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na świecie. W oświadczeniu wyrażają solidarność z protestami BLM, ale także swoje zaniepokojenie sposobem, w jaki protesty są przedstawiane w polskich mediach. Naukowcy apelują do dziennikarzy o rzetelność, uczciwość, szacunek i unikanie tonu sensacji w relacjonowaniu zdarzeń, które mają miejsce w związku z protestami BLM. Jednocześnie zapowiadają, że w najbliższym czasie będą prezentować na stronie Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (www.asc.uw.edu.pl) rzetelne i wnikliwe analizy, artykuły i filmy, które pozwolą lepiej zrozumieć kontekst wydarzeń BLM. Pełen tekst oświadczenia dostępny jest tu.