Obchody Upamiętniające Ofiary Getta Ławkowego na UW

5 października 1937 r. rektor prof. Włodzimierz Antoniewicz podpisał rozporządzenie ustanawiające getto ławkowe na Uniwersytecie Warszawskim. W miniony piątek, w 81. rocznice tego wydarzenia, społeczność studencka wspólnie zorganizowała Obchody Upamiętniające Ofiary Getta Ławkowego.

Obchody te, odbyły się naprzeciwko tablic upamiętniających Marzec 1968 na Kampusie Głównym UW, tuż przy bramie głównej, w miejscu w którym napadnięty został prof. Handelsman.

W ramach obchodów odbyła się konferencja, podczas której poruszono temat antysemityzmu na UW w latach, związku faszyzmu z polityką, przybliżono historię getta ławkowego. Poza konferencją, odbyło się uroczyste otwarcie obchodów z wystąpieniami profesorek i profesorów, oraz osób organizujących.

Obchody zorganizowały: Studencki Komitet Antyfaszystowski, Koło Badań Nad Nowym Autorytaryzmem, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Ośrodek KARTA, Praktyka Teoretyczna.