Wolontariat w zespole równościowym UW

Jeśli masz trochę czasu w lipcu, znasz się co nieco na obsłudze WordPressa i chętnie podzielisz się swoimi doświadczeniami w korzystaniu ze stron www (user experience) to zachęcamy Cię do wsparcia działu równościowego UW w przenoszeniu treści i modernizacji strony internetowej – http://rownowazni.uw.edu.pl/. Poszukujemy jednej osoby, która zaangażuje się w wolontariat w lipcu br. Jakie zadania… Czytaj więcej »

Program dla młodych badaczek i dydaktyczek – konkurs IDUB

Podtrzymanie zaangażowania kobiet w rozwój kariery naukowej w UW oraz propagowanie w UW idei wspierania rozwoju młodych talentów w obszarze nauki to cele konkursu, który rozpoczął się w ramach Działania IV.5.2. 15 uczestniczek – badaczek zatrudnionych na Uniwersytecie Warszawskim, posiadających stopień doktora – będzie mogło uzyskać stypendium na szkolenia, wsparcie mentora/ki w procesie realizacji planu… Czytaj więcej »

Doświadczenia molestowania seksualnego – badanie PTPA

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego dotyczącym doświadczenia molestowania seksualnego na uczelniach wyższych. Jednym z etapów projektu prowadzonego przez PTPA jest badanie sondażowe skierowane do osób studiujących na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim w latach akademickich 2019-2021. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki zostaną poddane analizie przez… Czytaj więcej »

Pride Month – czerwiec to Miesiąc Dumy

1 czerwca rozpoczyna się Miesiąc Dumy – Pride Month – czyli święto bycia sobą. Z tej okazji przytaczamy publikacje kół naukowych, które przybliżają historię Pride Month oraz które zajmują się zajmują się problematyką queer i sytuacją osób LGBT+ na Uniwersytecie Warszawskim. Jak piszą osoby zrzeszone w Studenckim Kole Naukowym im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit: Pride Month –… Czytaj więcej »

Równoważni – bezpieczna przestrzeń na Uniwersytecie – debata

Społeczność SKN im. Pauliny Kuczalskiej- Reinschmit po raz kolejny zaprasza wszystkie osoby zainteresowane na grunt Uniwersytetu! 16 maja o godz. 18:45 spotkamy się w auli D gmachu Auditorium Maximum, żeby dowiedzieć się więcej na temat istniejących form przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji na Uniwersytecie Warszawskim. W dyskusji wezmą udział:  dr hab. Paweł Waszkiewicz, prof. ucz., Rzecznik… Czytaj więcej »

Debata o równości na uczelniach i w biznesie

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia debaty inaugurującej projekt „Równość na uczelniach” realizowany przez UN Global Compact Poland. Jego celem jest wypracowanie, we współpracy z uczelniami wyższymi oraz biznesem, standardu etycznego dla uczelni w obszarze gender equality oraz prezentowanie najlepszych praktyk, jak również wzmacnianie pozycji kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji.   Z ramienia UW w dyskusji wzięli udział:… Czytaj więcej »

Oddzielone, oddzieleni – raport o sytuacji osób LGBT+ na UW

Koło Naukowe Queer UW opublikowało wyniki badania na temat sytuacji osób LGBT+ na Uniwersytecie Warszawskim. To już trzecia edycja badania, co umożliwia porównanie opinii i doświadczeń sprzed pięciu i dziesięciu lat. Jak można przeczytać w prezentacji badania: Na raport składają się dwa badania – ilościowe i jakościowe. Pierwsze z nich to sondaż, w którym udział… Czytaj więcej »

Dyskryminacja ze względu na narodowość i etniczność – co robić?

Obecna sytuacja geopolityczna, wywołana inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę może w niekorzystny i niewłaściwy sposób odbić się na relacjach w obrębie społeczności naszego uniwersytetu. Silne emocje takie jak żal, gniew, strach, które wywołuje wojna, mogą budzić stereotypy i uprzedzenia, które następnie mogą przerodzić się w gorsze traktowanie, konflikty, a nawet przemoc. Warto na nie zwracać… Czytaj więcej »

Queer UW: Jak to jest być LGBT na UW? | WYNIKI BADANIA

Koło naukowe Queer UW zaprasza na spotkanie: Jak to jest być LGBT na UW? | WYNIKI BADANIA  Czy osoby LGBTQ studiujące na UW spotykają się z dyskryminacją?  Jaką formę przybierają wydarzenia dyskryminujące?  Kto kogo dyskryminuje?  Czy ktoś na to reaguje? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć raport badawczy nt. sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW.… Czytaj więcej »

Wsparcie dla badaczy i badaczek będących młodymi rodzicami – konkurs IDUB

13 kwietnia br. ruszył nabór na projekty badawcze dla rodziców powracających do aktywności naukowej po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem. Konkurs organizowany jest w ramach IDUB w Priorytetowym Obszarze Badawczym IV Przekraczanie Granic Humanistyki „POB IV dla rodziców” to wyjątkowy konkurs na mapie konkursów ogłaszanych w ramach IDUB. Jego celem jest wyrównanie szans kobiet… Czytaj więcej »