Konferencja „Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim – w kierunku standardów i procedur” organizowana przez UW i Rzecznika Praw Obywatelskich

źródło: www.fuw.p Szanowni Państwo, Uniwersytet Warszawski oraz Rzecznik Praw Obywatelskich serdecznie zapraszają na konferencję pt. „Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim – w kierunku standardów i procedur”, która odbędzie się w dniu 16 marca 2020 r. w budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.   Ideą konferencji jest połączenie debaty środowiska akademickiego i prezentacji wyników badań z praktycznymi… Czytaj więcej »

Czym jest seksizm?

W kolejnym materiale z serii „Równoważni” specjalistka ds. równego traktowania na UW, dr hab. Julia Kubisa, przedstawia czym jest dyskryminacja ze względu na płeć i jak powinniśmy reagować na zachowania seksistowskie aby przeciwdziałać temu zjawisku.

Poszukujemy pracownika/czki

W obecnej chwili Uniwersytet Warszawski poszukuje pracownika/czki na stanowisko Specjalisty ds. zajęć równościowych. Osoba na tym stanowisku będzie współpracowała bezpośrednio z zespołem ds. równouprawnienia na UW. Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2019/11/specjalista_rownosc-szkolenia-studentow-uw-1.pdf źródło: kongreseuropeistyki.uw.edu.pl

Równoważni na Wydziale Pedagogicznym UW

W dniu jutrzejszym (26.11.2019) o godz. 15:00 w sali 507 na Wydziale Pedagogicznym UW (ul. Mokotowska 16/20, Warszawa) odbędzie się spotkanie  z Główną Specjalistką ds Równego Traktowania UW dr hab. Julią Kubisą. Podczas spotkania porozmawiamy o głównych założeniach kampanii Równoważni, o tym czym jest dyskryminacja, z jakimi jej formami mamy do czynienia oraz w jaki… Czytaj więcej »

Połączenia CTRL-owane na UW

Już jutro studenci i studentki mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących HIV/AIDS oraz infekcji przenoszonych drogą płciową, które będą prowadzone przez doświadczonych trenerów i trenerki Społecznego Komitetu ds. AIDS, certyfikowanych przez Krajowe Centrum ds. AIDS (agenda Ministra Zdrowia). Więcek informacji na: https://www.facebook.com/events/424048505174400/   źródło: https://www.facebook.com/events/424048505174400/

Czym jest ageism?

Dr Anna Cybulko, Rzeczniczka Akademicka (Ombusman) UW, która na co dzień zajmuje się mediacją, diagnozowaniem problemów i wsparciem w rozwiązywaniu konfliktów, przedstawia czym jest dyskryminacja ze względu na wiek i w jakich sytuacjach należy reagować.

Czym jest dyskryminacja?

Na Uniwersytecie Warszawskim wszyscy jesteśmy równoważni – to hasło, które przyświeca naszej kampanii antydyskryminacyjnej i promującej równe traktowanie. W pierwszym z serii materiałów edukacyjnych dr hab. Julia Kubisa, specjalistka ds. równouprawnienia na UW, przedstawia, czym jest dyskryminacja i jakie rozróżniamy jej rodzaje.

Równoważni – film

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego jest różnorodna na wiele sposobów. Wszystkich jednak łączy to, że wszyscy jesteśmy równoważni. Nie zgadzamy się na dyskryminację, mobbing, molestowanie seksualne i nierówne traktowanie. Reaguj, nie jesteś sam(a)!        

Filmy kampanii “Równoważni”

Źródło: Połączone Biblioteki WFiS UW, IFiS PAN i PTF W trakcie Kampanii “Równoważni” zaprezentujemy serię nagrań, w których będziemy opowiadać o zjawisku dyskryminacji, o różnych jej rodzajach i wymiarach, o tym czym jest molestowanie i molestowanie seksualne, mowa nienawiści, mobbing oraz jak reagować na powyższe zjawiska i gdzie szukać wsparcia.   Pierwszy film już niebawem!… Czytaj więcej »

Konsultantka ds. przemocy seksualnej na UW

Samorząd Studencki na Uniwersytecie Warszawskim powołał nową rzeczniczkę praw studenta, którą została pani Katarzyna Wardzyńska (studentka MISHu) oraz konsultantkę ds. przemocy seksualnej  panią Antoninę Lewandowską (również studentka MISHu). Stanowisko konsultantki ds. przemocy seksualnej stworzono po raz pierwszy w historii Uniwersytetu Warszawskiego. Zadaniem konsultantki jest pomoc osobom, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym. Pani Antonina jest… Czytaj więcej »