Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Żywa Biblioteka w BUW

W sobotę, 15 listopada, odbędzie się wydarzenie Żywa Biblioteka Warszawa, organizowane przez Fundację RUBIN w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66.

Żywa Biblioteka działa tak, jak zwykła biblioteka. Czytelnik/Czytelniczka może przyjść, aby poznać historię wybranej Żywej Książki. W tej Bibliotece książkami są prawdziwi ludzie, reprezentujący mniejszości i grupy społeczne, które nie są w pełni akceptowane, spotykający się z uprzedzeniami i marginalizacją.

Wśród dostępnych Żywych Książek będą:

  • była żona geja
  • dorosłe dziecko rozwiedzionych rodziców
  • kobieta świadomie bezdzietna
  • muzułmanka
  • osoba transpłciowa
  • osoba w spektrum autyzmu
  • osoba z niepełnosprawnością intelektualną
  • osoba z chorobą afektywną-dwubiegunową
  • pracownica socjalna

Czytelnik /Czytelniczka wypożyczając Żywą Książkę wchodzi z nią w dialog. Obie strony mają możliwość, aby skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Czytelnicy mogą przekonać się jak wygląda rzeczywistość z perspektywy człowieka narażonego na dyskryminację i wykluczenie, a Książki opowiedzieć swoją historię.

W Żywej Bibliotece pojawiają się osoby, których nie spotykacie na co dzień i tematy, które rzadko pojawiają się w rozmowach.

Żywa Biblioteka to nasycone emocjami spotkanie z innym człowiekiem i prawdziwe osobiste historie, które mają niesamowitą moc zmiany myślenia, obalania stereotypów i poruszania do głębi.

Zespół Równościowy zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu!