UW dołącza do akcji Różowa Skrzyneczka

Uniwersytet Warszawski dołączył do akcji społecznej Różowa Skrzyneczka.

Jest to akcja polegająca na zamieszczaniu w toaletach damskich skrzyneczek z podpaskami i tamponami. Służą jako dodatkowe wsparcie dla osób, które akurat nie mają środków higieny osobistej ze sobą. Różowe Skrzyneczki mają na celu ułatwienie funkcjonowania na uczelni studentkom, doktorantkom i pracownicom i zadbanie o ich komfort psychiczny. Są też wsparciem dla osób gorzej uposażonych, dla których zakup środków higieny osobistej to znaczący wydatek.

Zaangażowanie UW w tę akcję to sygnał dla społeczności akademickiej i nie tylko, że uczelnia dba o dobre samopoczucie i dobrostan osób, które tu studiują i pracują.

Różowe Skrzyneczki na UW można śledzić w mediach społecznościowych – polecamy hasztagi #rozowaskrzyneczkaUW #zawszepodreka #dlamniedlaciebie

Na wielu wydziałach (lista poniżej), w Bibliotece Uniwersyteckiej, akademikach i budynkach samorządu studenckiego już dziś można znaleźć Różowe Skrzyneczki, w łazienkach oznaczonych naklejką.

W przygotowaniu jest mapa, na której znaleźć będzie można miejsca, gdzie wiszą skrzyneczki.

Różowa Skrzyneczka to akcja społeczna – opiera się na wzajemnym wsparciu.

Zachęcamy:

• by korzystać gdy się tego potrzebuje
  • i dzielić się środkami higieny osobistej, gdy ma się taką możliwość, dokładając je do skrzyneczek.

Gdzie znajdziesz Różowe Skrzyneczki?

• Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji
  • Wydział Biologii