Neuroróżnorodna przestrzeń na UW – nabór osób wolontariackich

Na Uniwersytecie Warszawskim powstanie neuroróżnorodna przestrzeń sprzyjająca wymianie doświadczeń. Trwa nabór wolontariuszy i wolontariuszek chętnych do współtworzenia projektu. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 lutego.

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (UCW) wraz z Centrum Pomocy Psychologicznej (CPP) tworzą nową przestrzeń wsparcia dla społeczności uczelni. Miejsce będzie sprzyjać wymianie doświadczeń i zdobyciu praktycznej wiedzy oraz umiejętności związanych z koordynacją projektów czy wsparciem w zakresie zdrowia psychicznego osób studiujących. Trwa nabór wolontariuszy i wolontariuszek chętnych do zaangażowania się w projekt.

Szkolenie

Projekt rozpocznie się wspólnym szkoleniem, które odbędzie się 14 i 15 marca. Będzie to okazja do integracji oraz warsztatowej pracy nad koncepcją grupy. Szkolenie będzie również obejmowało aspekty psychologiczne związane z prowadzeniem takiego zespołu. Wsparcie i przeszkolenie oraz pomoc mentoringową zapewnią UCW oraz CPP UW.

Regularne spotkania grupy rozpoczną się w kwietniu i będą się odbywać w siedzibie Centrum Pomocy Psychologicznej UW (ul. Pasteura 7, dawny budynek Wydziału Fizyki UW, wejście od ul. Banacha).

Zgłoszenia należy wysyłać do 25 lutego pod adresem: wolontariat@uw.edu.pl

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu UW.

Źródło: https://www.uw.edu.pl/neuroroznorodna-przestrzen-na-uw/