Dłuższe godziny otwarcia bram uczelni

W najbliższych dniach (od 28 do 30 października) bramy Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 pozostają otwarte do późnych godzin wieczornych (do godz. 22). Jest to związane z trwającym obecnie w całym kraju strajkiem przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu, delegalizującemu prawie całkowicie prawo do aborcji. Jak czytamy na głównej stronie internetowej UW służby uniwersyteckie na bieżąco monitorują sytuację związaną ze strajkiem, który odbywa się w Warszawie. W razie konieczności bramy uczelni pozostaną otwarte dłużej, tak aby zapewnić bezpieczeństwo studentom i pracownikom. Uniwersytet Warszawski zapewni wsparcie wszystkim członkom społeczności akademickiej, którzy potrzebować będą pomocy. Na uczelni studenci, doktoranci i pracownicy mogą liczyć m.in. na wsparcie psychologiczne czy prawne.

W dniu 28.10.2020 obowiązywały godziny rektorskie decyzją Rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka.

Źródło: https://www.uw.edu.pl