17 maja  Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii

Z tej okazji przypominamy materiały edukacyjne na temat sytuacji osób LGBT+ na uczelniach.

A także filmik edukacyjny zrealizowany w ramach kampanii społecznej Wszyscy Jesteśmy Równoważni, w którym Magdalena Wrońska z działającej na Uniwersytecie Warszawskim organizacji studenckiej Queer UW wyjaśnia, czym są homofobia, bifobia i transfobia oraz wskazuje, gdzie osoby narażone na dyskryminację ze względu na swoją orientację seksualną i tożsamość płciową mogą szukać pomocy.

Połączone Biblioteki WFUW, WSUW, IFiSPAN oraz PTF przygotowały na swoim facebookowym profilu zestawienie publikacji, z którymi warto się tego dnia zapoznać.