Raport dotyczący społecznej odpowiedzialności uczelni

Na Uniwersytecie Warszawskim powstał raport o społecznej odpowiedzialności uczelni. Jest to pierwszy na UW tego typu dokument strategiczny, który zawiera informacje o działaniach i osiągnięciach uczelni w zakresie jej odpowiedzialności wobec członków społeczności UW, otoczenia społecznego i środowiska naturalnego.

Raport Uniwersytet Warszawski – Społeczna odpowiedzialność uczelni opisuje działalność UW we wskazanym zakresie na przestrzeni ostatnich czterech lat. Dokument opracowany przez pracowników Uniwersytetu Warszawskiego odnosi się do istniejących na uczelni przepisów i procedur, jak również jej dobrych praktyk. Przedstawia także wybrane wskaźniki ilościowe.

Opisane w raporcie przykłady dobrych praktyk są działaniami realizowanymi zarówno przez wydziały, jednostki organizacyjne UW, jak i administrację ogólnouczelnianą. Dokument jest istotny w procesie monitorowania osiągnięć Uniwersytetu Warszawskiego, ich wpływu społecznego oraz komunikowania o nich. Pozwala też określić obszary wymagające doskonalenia.

Zachęcamy do lektury: https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2024/06/raport_spoleczna-odpowiedzialnosc-uniwersytetu-warszawskiego_2024-2.pdf