Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Kurs na równość – zapraszamy

 

Kurs na Równość to przedmiot ogólnouniwersytecki, który pojawił się w ofercie Uniwersytetu Warszawskiego w 2019 roku. W latach 2019-2020 ukończyło go aż 309 osób. Ze względu na duże zainteresowanie Kursem oraz przejściem na zdalne nauczanie, zwiększona została liczba dostępnych miejsc. W obecnej chwili Kurs realizuje aż 575 osób. Jest on także dostępny w naszej ofercie w semestrze letnim.

Kurs na Równość cały czas jest rozwijany, przygotowywana jest także wersja anglojęzyczna.

Na platformie Kampus dostępna jest także wersja Kursu w formie samouczka dla wszystkich osób ze społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy!

Grafika Kursu na Równość

Źródlo: rownowazni.uw.edu.pl

A oto kilka wypowiedzi osób, które wzięły udział w Kursie na Równość:

Najbardziej podobały mi się działy, które dotyczyły dyskryminacji i tego jak jej przeciwdziałać. Jest to bardzo pouczające i na pewno wiele rad będę stosować na co dzień. Jest to temat bardzo istotny i aktualny.

Najbardziej podobał mi się fragment o równości płci. Interesuje mnie to zagadnienie, sama jestem kobietą i wiem co się z tym wiążę. (…)

Kurs posiada ciekawą formę przekazu, przyjemnie się przez niego przechodziło. Warto zacząć od tego, że bardzo podoba mi się tematyka kursu, sposób przekazywania wiedzy oraz jej sprawdzania. Przyjemna forma kursu.

Historia równouprawnienia, ponieważ dawała jasny obraz jak niedawno kobiety uzyskały podstawowe prawa.

Bardzo spodobał mi się element związany z prawami kobiet. Nigdy nie słyszałam o Uniwersytecie Latającym była to dla mnie świetna ciekawostka jak w sumie cały ten temat.

Interaktywość tego kursu bardzo na plus, jest profesjonalnie zrobiony. Filmiki obrazujące codzienne sytuacje bardzo trafione i autentyczne.

Całość została przyjemnie i przystępnie przygotowana.