Akcje solidarności z osobami LGBT+ na UW

Wydarzenia ostatnich dni i miesięcy, takie jak pełen nienawistnych sformułowań skierowanych wobec osób LGBT+ język kampanii prezydenckiej, a także aresztowania osób, które zawiesiły tęczowe flagi na pomnikach, wywołały chęć wyrażenia solidarności z prześladowanymi wśród społeczności akademickiej.

W czerwcu 2020r  JM Rektor UW wydał oświadczenie sprzeciwiające się poniżającemu i wykluczającemu dyskursowi politycznemu wobec osób LGBT+.

W ostatnich dniach na budynkach Wydziału Psychologii UW oraz Instytutu Etnografii i Antropologii Kulturowej UW zawisły tęczowe flagi.

Społeczność Wydziału Filozofii i Socjologii UW stworzyła petycję z prośbą o zawieszenie tęczowych flag na budynkach skierowaną do władz Wydziału i Instytutów.

Przedstawiciele i przedstawicielki międzynarodowej społeczności naukowej  podpisali apel zainicjowany przez naukowca z ISNS UW potępiający homofobiczne działania władz i aresztowanie działaczki LGBT+.