Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawne aspekty przeciwdziałania dyskryminacji w XXI wieku”

Zakład Praw Człowieka WPiA UW we współpracy z Kołem Naukowym Studenckie Forum Praw Człowieka działającym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawne aspekty przeciwdziałania dyskryminacji w XXI wieku”.

Problem dyskryminacji wiąże się z szerokim spektrum zagadnień: od najbardziej pierwotnych praw człowieka, przez katalog praw politycznych, zawartych między innymi w normach prawa konstytucyjnego, po kwestie tak codzienne i praktyczne, jak dostęp do edukacji, możliwość podjęcia niektórych rodzajów pracy, czy zarobki. Dotyka zagadnienia rodzicielstwa, ale uwidacznia się też w prawie Unii Europejskiej, dotyczącym przepływu towaru, usług oraz osób. Widoczne jest w problematyce prawa konkurencji, a z drugiej strony w zagadnieniach związanych z sytuacją i samostanowieniem różnych grup etnicznych, wiekowych mniejszości językowych, obywateli różnej orientacji i płci. To temat szeroki a jednocześnie bardzo istotny, uwidaczniający się w wielu aspektach pracy prawnika.

Organizując Ogólnopolską Konferencję Naukową, ZPC WPiA UW oraz KN SFPC starają się spojrzeć na przykłady szeroko pojętej dyskryminacji oraz zagadnienie prawne związane z ochroną przed tym zjawiskiem. Warto przyjrzeć się ramom prawnym tego zespołu zagadnień oraz zastanowić się nad lukami, które wymagają systemowego uregulowania. Źródło: facebook. com

Konferencja odbędzie się w sobotę 21 listopada o godz. 10:00 na platformie ZOOM.

Link do spotkania:  https://us02web.zoom.us/j/87310553408

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ