Trzy poradniki dotyczące osób trans* na uczelniach są już dostępne

Miniseria „Uczelnia trans*-inkluzywna” ma pomóc szkołom wyższym w tworzeniu miejsca przyjaznego osobom transpłciowym. Publikację opracowano przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Dzięki współpracy Queer UW, Samorządu Studentów UW, biuro Ombudsmana UW, przedstawicielki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przedstawiciela Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, udało się zdiagnozować najważniejsze dla osób trans* zagadnienia i problemy, jakie pojawiają się na uczelniach wyższych oraz przygotować dobre praktyki w radzeniu sobie z tymi sytuacjami.

Trzy podręczniki kierowane są do trzech różnych grup odbiorczych:
– do uczelni wyższych jako całości
– do osób pracujących w administracji uczelnianej
– do studiujących osób trans*.

Podręczniki można pobrać na stronie queer.uw.edu.pl