Queer UW: Jak to jest być LGBT na UW? | WYNIKI BADANIA

Koło naukowe Queer UW zaprasza na spotkanie: Jak to jest być LGBT na UW? | WYNIKI BADANIA

Czy osoby LGBTQ studiujące na UW spotykają się z dyskryminacją?
Jaką formę przybierają wydarzenia dyskryminujące?
 Kto kogo dyskryminuje?
Czy ktoś na to reaguje?
Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć raport badawczy nt. sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW.
Jego premiera już 27 kwietnia 2022 godz. 16:00
Ponad 1200 osób wzięło udział w największym ilościowym badaniu sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW. Kolejne kilkadziesiąt udzieliło wywiadów pogłębionych, dając jeszcze lepszy wgląd w to, co dzieje się na uczelni. Raport z badania jest efektem pracy zespołu osób pod kierownictwem mgr Jej Perfekcyjności z Wydziału Zarządzania UW na zlecenie Queer UW.
Po raz trzeci już w historii UW sprawdzamy, jak się żyje osobom LGBTQ na największej uczelni w Polsce. Poprzednie raporty badawcze publikowane były w latach 2010 i 2016. Nasz najnowszy raport dołącza do tej „rodziny” i uzupełnia wyniki odnosząc się do najnowszych danych.
Gościnią spotkania będzie dr hab. Julia Kubisa z Wydziału Socjologii UW, Główna specjalistka ds. edukacji i badań równościowych na Uniwersytecie Warszawskim.
Wydarzenie odbywa się w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW na Małym Dziedzińcu UW po prawej stronie od wejścia przez Bramę Główną UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.
Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW