Powołanie Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji 2020-2024

W dniu 26.02.2021 Rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak powołał Komisję Rektorską ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Uniwersytetu Warszawskiego na kadencję 2020-2024. Celem działania Komisji jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na jakąkolwiek cechę prawnie chronioną oraz dbałość o przestrzeganie zasady równego traktowania na terenie uczelni. Komisja monitoruje przestrzeganie zasady równego traktowania na Uniwersytecie Warszawskim, opracowuje możliwe sposoby rozwiązywania problemów wynikających z naruszenia zakazu dyskryminacji, oferuje pomoc osobom dotkniętym nierównym traktowaniem ze względu jakąkolwiek cechę, inicjuje postępowania wyjaśniające oraz występuje z wnioskami o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec osób dopuszczających się dyskryminacji. W jej skład wchodzą pracownicy naukowi UW wyróżniający się wiedzą i doświadczeniem w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji. Zgłoszenie się z jakimkolwiek problemem do Komisji odbywa się w anonimowo.

Skład Komisji na lata 2020-2024:

Przewodniczący: prof. dr hab. Zbigniew Lasocik – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych

Członkowie:

dr hab. Michał Bilewicz, prof. ucz. – Wydział Psychologii

dr hab. Wojciech Brzozowski, prof. ucz. – Wydział Prawa i Administracji

dr Hanna Machińska – Wydział Prawa i Administracji

dr Marta Pietrusińska – Wydział Pedagogiczny

dr Aleksandra Winiarska – Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji

Obsługę Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji zapewnia Główna specjalistka ds. równouprawnienia na Uniwersytecie Warszawskim – dr hab. Julia Kubisa