Poradnik dla studentów ze spektrum autyzmu

Uniwersytet Warszawski przygotował poradnik, którego celem jest wsparcie studentów ze spektrum autyzmu. Można w nim znaleźć m.in. wskazówki na temat życia akademickiego, informacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia na UW oraz wywiady z wykładowcami i konsultantami Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

Poradnik powstał w wyniku współpracy specjalistów z  Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW oraz z Wydziału Psychologii UW. Jest to adaptacja anglojęzycznej publikacji stworzonej przez Leeds Beckett University. Poradnik został dostosowany do warunków polskich i realiów Uniwersytetu Warszawskiego.

Poradnik „Autism & Uni UW” jest dostępny na tej stronie oraz na tej stronie

Źródło: https://www.uw.edu.pl

Zespół ekspertów zaprasza studentów identyfikujących się jako osoby ze spektrum autyzmu do podzielenia się swoimi historiami dotyczącymi studiowania. Zgłoszenia można przesyłać na adres: mateusz.platos@psych.uw.edu.pl.