Oddzielone, oddzieleni – raport o sytuacji osób LGBT+ na UW

Koło Naukowe Queer UW opublikowało wyniki badania na temat sytuacji osób LGBT+ na Uniwersytecie Warszawskim. To już trzecia edycja badania, co umożliwia porównanie opinii i doświadczeń sprzed pięciu i dziesięciu lat.

Jak można przeczytać w prezentacji badania:

Na raport składają się dwa badania – ilościowe i jakościowe. Pierwsze z nich to sondaż, w którym udział wzięło ponad 1200 osób studiujących na Uniwersytecie Warszawskim. Drugie zaś, to 15 wywiadów pogłębionych z osobami LGBTQ, które posiadają status studenta uczelni.

W części ilościowej większość badanych stanowiły osoby nieheteronormatywne, bowiem odpowiadały za aż 62 proc. odpowiedzi.

Co ciekawe, z badania wynika, że Uniwersytet Warszawski jest postrzegany jako coraz bardziej przyjazna przestrzeń dla osób LGBT+. Świadczą o tym wyniki odpowiedzi na pytanie czy wyoutowanie się jako osoba LGBTQ na UW może być dla takiej osoby powodem dyskomfortu. Odpowiedzi pozytywne na to pytanie spadły na przestrzeni lat o połowę, zaś liczba odpowiedzi negatywnych wzrosła o ok. 15 punktów procentowych.

Raport do pobrania: Oddzielone-oddzieleni-raport-z-badania-2021_elektron