List otwarty do studentek i studentów UŚ

źródło: www.facebook.com/SocjologiaPlciPTS/

Sekcja Socjologii Płci Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zainicjowała napisanie otwartego listu do studentek i studentów Uniwersytetu Śląskiego, którzy są obecnie przesłuchiwani przez policję w związku z postępowaniem dyscyplinarnym, które toczy się na Uniwersytecie Śląskim wobec prof. Ewy Budzyńskiej podejrzanej o publiczne głoszenie treści naznaczonych nietolerancją i homofobią.

List jest wyrazem poparcia i solidarności środowiska akademickiego z całej Polski z studentami  i studentkami UŚ – został podpisany przez ponad 150 osób. Treść listu dostępna jest tutaj.