Konferencja „Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim – w kierunku standardów i procedur” organizowana przez UW i Rzecznika Praw Obywatelskich

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Warszawski oraz Rzecznik Praw Obywatelskich serdecznie zapraszają

na konferencję pt. „Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu w środowisku akademickim – w kierunku standardów i procedur”, która odbędzie się w dniu 16 marca 2020 r. w budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Ideą konferencji jest połączenie debaty środowiska akademickiego i prezentacji wyników badań z praktycznymi warsztatami na temat wypracowania procedur działania w przypadku zgłoszenia o molestowaniu seksualnym, możliwych do zastosowania na każdym szczeblu zarządzania.

Tematem spotkania będą następujące zagadnienia:

• Jak skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji i tworzyć na uczelni klimat braku przyzwolenia na tego typu zachowania?
  • Jak reagować na sygnały o molestowaniu seksualnym w środowisku akademickim i jakie kroki podjąć w razie otrzymania zgłoszenia?
  • Jak wspierać osoby doświadczające molestowania i molestowania seksualnego na uczelni? – to zagadnienia, które stoją przed uczelniami.

Uczestnicy i uczestniczki konferencji będą mieli okazję omówić konkretne rozwiązania w tym obszarze podczas interaktywnych warsztatów.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane wkrótce na stronie uniwersyteckiej www.rownowazni.uw.edu.pl oraz  www.rpo.gov.pl.

W imieniu organizatorów

dr Anna Cybulko, Rzeczniczka Akademicka