Komisja Rektorska ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji

Celem działania Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Uniwersytetu Warszawskiego jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na jakąkolwiek cechę prawnie chronioną oraz dbałość o przestrzeganie zasady równego traktowania na terenie uczelni. W jej skład wchodzą pracownicy naukowi UW wyróżniający się wiedzą i doświadczeniem w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji.
Komisja monitoruje przestrzeganie zasady równego traktowania na Uniwersytecie Warszawskim, opracowuje możliwe sposoby rozwiązywania problemów wynikających z naruszenia zakazu dyskryminacji, oferuje pomoc osobom dotkniętym nierównym traktowaniem ze względu jakąkolwiek cechę, inicjuje postępowania wyjaśniające oraz występuje z wnioskami o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec osób dopuszczających się dyskryminacji.

Zgłoszenie się z jakimkolwiek problemem do Komisji odbywa się w anonimowo.

CZŁONKOWIE KOMISJI W LATACH 2020-2024:

prof. dr hab. Zbigniew Lasocik
Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW
Ośrodek Badań Handlu Ludźmi UW
Krakowskie Przedmieście 3, pok. 201
Dyżury: poniedziałki, godz.: 10:00-12:00 zdalnie (google meet) zlasocik@uw.edu.pl

dr hab. Michał Bilewicz prof. UW
Wydział Psychologii UW
ul. Stawki 5/7, pokój 7

Dyżury: zdalnie (google meet)
michal.bilewicz@psych.uw.edu.pl

dr hab. Wojciech Brzozowski,prof. ucz.
Wydział Prawa i Administracji

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Collegium Iuridicum I, pok. 220
Dyżury: wtorki, godz. 15:30-16:30 zdalnie (google meet), po wcześniejszym zgłoszeniu drogą mailową w.brzozowski@wpia.uw.edu.pl

dr Hanna Machińska